Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
  • increase font size
  • Default font size
  • decrease font size
Reklama

ROD TRUSO w Elblągu

Jak pielęgnować ogród w czasie upałów?

Email Drukuj PDF

Słoneczne lato i upalne dni kojarzą się najczęściej z wypoczynkiem, relaksem i wakacjami. Jednak w czasie wypoczynku na działce musimy pamiętać, że upały to wyjątkowo trudny czas dla roślin. Jak pomóc im przetrwać?

Sadźmy odporne rośliny

Jeśli nasz ogród czy działka jest silnie nasłoneczniona, a dodatkowo, jeśli gleba jest lekka i przepuszczalna, najlepiej posadzić gatunki roślin niewybredne co do gleby, odporne na niedostatek wody. Pielęgnacja ogrodu będzie wtedy mniej uciążliwa i pracochłonna. Odporne na suszę rośliny to między innymi: berberysy, brzozy, żarnowiec, jałowce lilaki (bzy), surmia (katalpa), karagana, tamaryszek, zawciąg nadmorski, złotokap, trawy – np. kostrzewa, lawenda, rozmaryn, perukowiec, macierzanka, mikołajek, nagietek, rokitnik, aksamitki, róża pomarszczona, róże okrywowe, smagliczka, sosny, świerk kłujący, rozchodniki i rojniki.

Jak podlewać w czasie upałów?

W czasie upałów najrozsądniej podlewać rośliny wcześnie rano lub wieczorem. Podlewanie roślin w ciągu upalnego dnia lub co gorsze w samo południe może spowodować ich poparzenie. Jeśli ogród podlewamy za pomocą automatycznego systemu nawadniającego, najlepiej zaprogramować jego działanie w nocy lub nad ranem. Ponadto, najkorzystniej jest nawadniać rośliny letnią wodą, by uniknąć szoku termicznego na jaki narażone są rośliny (także trawniki). Intensywnego nawadniania w tym czasie potrzebują rośliny wytwarzające płytki system korzeniowy, a jednocześnie lubiące wilgoć, jak np. hortensje, azalie i różaneczniki, magnolie. Większej uwagi wymagają też rośliny ogrodowe uprawiane w donicach. Gdy nastają upały, lepiej przestawić je w zacienione miejsca. Trzeba pamiętać, że pod wpływem silnego działania słońca i temperatury powietrza, ziemia w donicach, skrzyniach i innych pojemnikach szybko wysycha. Z tego względu w czasie upałów rośliny doniczkowe wymagają podlewania nawet dwa razy dziennie, a podłoże można przysypać warstwą ściółki. Pamiętajmy, że ścianki czarnych, plastikowych lub metalowych pojemników bardzo szybko się nagrzewają i należy unikać ustawiania ich w mocno nasłonecznionych miejscach.

Poprawiony: sobota, 19 sierpnia 2017 08:38 Więcej…

Zwierzęta na terenie ROD

Email Drukuj PDF

W ostatnich latach coraz częstszym powodem zatargów międzysąsiedzkich występujących na terenach rodzinnych ogrodów działkowych są zwierzęta hodowane przez część działkowców. W związku z powyższym przypominamy, że zgodnie z § 58 regulaminu ROD z zachowaniem odpowiednich warunków sanitarnych i higienicznych, działkowiec może prowadzić na działce wyłącznie chów gołębi, kur i królików. Nie jest natomiast dopuszczalne, aby na terenie użytkowanej działki utrzymywać koty i psy, co niestety staje się w ostatnim czasie zmorą niektórych rodzinnych ogrodów działkowych. Psy jeżeli towarzyszą nam w naszej wyprawie na działkę powinny być prowadzone na smyczy oraz jeżeli zachodzi taka potrzeba winny mieć założony kaganiec.

Poprawiony: sobota, 19 sierpnia 2017 08:39 Więcej…

Wypoczynek na działce cz.2

Email Drukuj PDF

Zapraszamy naszych działkowców do publikowania swoich zdjęć z wypoczynku na działce.


Poprawiony: czwartek, 20 lipca 2017 15:48

Nowe ławki oraz rewitalizacja parku

Email Drukuj PDF

 

W dniu dzisiejszym na wniosek Zarządu ROD TRUSO zostały przeprowadzone prace ziemne mające na celu wykopanie betonowych fundamentów  z pod starych ławek i ułożenie ich jako podłoże pod dwa śmietniki. Zostanie również zrewitalizowany park z przylegającym do niego placem zabaw. Zakres prac obejmować będzie również skrócenie i wyrównanie żywopłotu, podcięcie drzew i krzewów oraz prześwietlenie niektórych drzewostanów. Niebawem zostaną zamontowane nowe ławki parkowe oraz stół do gry w tenisa stołowego.

 

fotorelacja

Poprawiony: czwartek, 20 lipca 2017 15:48

Wypoczynek na dziłace

Email Drukuj PDF

Zapraszamy naszych działkowców do publikowania swoich zdjęć z wypoczynku na działce.

 

Poprawiony: niedziela, 11 czerwca 2017 14:59

Strona 4 z 23

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.