Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
  • increase font size
  • Default font size
  • decrease font size
Reklama

ROD TRUSO w Elblągu

Dożynki 2016

Email Drukuj PDF

 

10 września br. ( sobota ) na terenie naszych ogrodów odbędą się Dożynki, które zaplanowano na godz. 14:00 - 21.00. Tego dnia wystąpi zespół Jupiter, grający muzykę popularną.

Panie prosimy o przygotowanie ciast, a Panów uprasza się o zapewnienie niezbędnych trunków ;)

Zapraszamy wszystkich działkowiczów wraz z rodzinami.

Poprawiony: piątek, 26 sierpnia 2016 11:08

Nasze plony

Email Drukuj PDF

 

Drodzy Działkowcy

Kolejny sezon ogrodniczy zbliża się do końca. Pierwsze zebrane plony już w spiżarniach, przetwory pysznią się w słojach, warkocze cebul połyskują złoto. Działkowcy uwijają  się jak mróweczki, zbierając dojrzałe, pachnące pomidory. Wśród nich dumnie prezentuje zgromadzone skarby Prezes Zygmunt. Działkowców, którzy chcieliby pochwalić się swoimi plonami, zapraszamy do pozowania przed nową tablicą informacyjną.

Pierwsze koty za płoty. Czekamy na zgłoszenia.

Poprawiony: środa, 17 sierpnia 2016 18:48

Komisja rewizyjna została odwołana

Email Drukuj PDF

W dniu 30 lipca br. na wniosek Zarządu OZ PZD w Elblągu Komisja rewizyjna działająca przy ROD TRUSO została odwołana.  Komisja pracowała w składzie:

Jan Kłobuchowski - przewodniczący - odwołany

Sławomir Kisielewski - zastępca - odwołany

Regina Wojdat - członek komisji - odwołana

Szczegóły wkrótce.

Poprawiony: wtorek, 16 sierpnia 2016 08:27

Przycięcie i wyrównanie żywopłotu

Email Drukuj PDF

W dniach 12 i 16 sierpnia br. zostało wykonane przycięcie żywopłotu na całej długości granicy ogrodu od strony ulicy Okrężnej. Zakres prac obejmował skrócenie i wyrównanie żywopłotu oraz wywóz odpadów organicznych.

Przegląd zagospodarowania ROD i działek w okręgu elbląskim

Email Drukuj PDF

 

 

Zgodnie z przyjętym przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców programem „Powszechny przegląd działek i ROD 2016” na dzień 25.07.2016 roku oraz uchwała Prezydium OZ komisje zrealizowały przeglądy w 69 ROD z 9985 działkami co stanowi prawie 95,58% stanu ogrodów i działek w naszym okręgu. W większości ogrodów przeglądy odbyły się zgodnie z wcześniej przyjętym przez Prezydium OZ PZD w Elblągu harmonogramem. Z przekazanych ustaleń przez Przewodniczących komisji, którzy przeprowadzili w/w przeglądy wynika, że średnia frekwencja obecności działkowców podczas przeglądu zdecydowanie wzrosła. Szacuje się, że byłaby jeszcze większa gdyby nie fakt, że w tym samym czasie odbywały się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Drugim utrudnieniem była często pogoda, która nas nie rozpieszczała.

Z powodu deszczu i gwałtownych burz przeglądy niektórych ogrodów były wykonywane z kilkoma przerwami. Te utrudnienia nie przeszkodziły jednak komisjom w wykonaniu przeglądów z uwagi na umówione wcześniej terminy. W trakcie realizacji tego zadania nie stwierdzono znaczących opóźnień ze strony zarządów ROD. Braki osobowe w składach komisji, wynikające z urlopów czy spraw losowych na bieżąco regulowała Okręgowa Komisja do spraw oceny i analizy przebiegu przeprowadzenia przeglądu ROD i działek na czele z Dyrektorem Biura OZ. Jak nam przekazali przedstawiciele komisji przeglądy są pozytywnie postrzegane przez zarządy ROD naszego okręgu oraz przez samych działkowców. Komisje w swoich końcowych ocenach zwracają uwagę na zgodność zagospodarowania ogrodów i działek z przepisami związkowymi oraz prawa ogólnego, wskazują przedstawicielom zarządów co należy zmienić lub jak występujące problemy rozwiązać.

Po wstępnej ocenie można zauważyć, że w znacznej większości, ROD działki użytkowane są zgodnie z obowiązującymi przepisami regulaminu ROD. Według wstępnych danych, altany ponadnormatywne występują w niewielu ogrodach i stanowią ułamek procenta. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku zamieszkiwania na terenie ROD i dotyczy również niewielkiego małej grupy działkowców. Według wstępnej analizy komisji rejonowych i okręgu, ogólny stan ogrodów jest zadowalający. Przewiduje się, że przeglądy powinny zakończyć się wcześniej niż zaplanowano w harmonogramie.

Dyrektor Biura OZ PZD w Elblągu Zygmunt Wójcik

Poprawiony: środa, 27 lipca 2016 16:05

Strona 8 z 23

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.