This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
  • increase font size
  • Default font size
  • decrease font size
Reklama

ROD TRUSO w Elblągu

Przycięcie i wyrównanie żywopłotu

Email Drukuj PDF

W dniach 12 i 16 sierpnia br. zostało wykonane przycięcie żywopłotu na całej długości granicy ogrodu od strony ulicy Okrężnej. Zakres prac obejmował skrócenie i wyrównanie żywopłotu oraz wywóz odpadów organicznych.

Przegląd zagospodarowania ROD i działek w okręgu elbląskim

Email Drukuj PDF

 

 

Zgodnie z przyjętym przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców programem „Powszechny przegląd działek i ROD 2016” na dzień 25.07.2016 roku oraz uchwała Prezydium OZ komisje zrealizowały przeglądy w 69 ROD z 9985 działkami co stanowi prawie 95,58% stanu ogrodów i działek w naszym okręgu. W większości ogrodów przeglądy odbyły się zgodnie z wcześniej przyjętym przez Prezydium OZ PZD w Elblągu harmonogramem. Z przekazanych ustaleń przez Przewodniczących komisji, którzy przeprowadzili w/w przeglądy wynika, że średnia frekwencja obecności działkowców podczas przeglądu zdecydowanie wzrosła. Szacuje się, że byłaby jeszcze większa gdyby nie fakt, że w tym samym czasie odbywały się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Drugim utrudnieniem była często pogoda, która nas nie rozpieszczała.

Z powodu deszczu i gwałtownych burz przeglądy niektórych ogrodów były wykonywane z kilkoma przerwami. Te utrudnienia nie przeszkodziły jednak komisjom w wykonaniu przeglądów z uwagi na umówione wcześniej terminy. W trakcie realizacji tego zadania nie stwierdzono znaczących opóźnień ze strony zarządów ROD. Braki osobowe w składach komisji, wynikające z urlopów czy spraw losowych na bieżąco regulowała Okręgowa Komisja do spraw oceny i analizy przebiegu przeprowadzenia przeglądu ROD i działek na czele z Dyrektorem Biura OZ. Jak nam przekazali przedstawiciele komisji przeglądy są pozytywnie postrzegane przez zarządy ROD naszego okręgu oraz przez samych działkowców. Komisje w swoich końcowych ocenach zwracają uwagę na zgodność zagospodarowania ogrodów i działek z przepisami związkowymi oraz prawa ogólnego, wskazują przedstawicielom zarządów co należy zmienić lub jak występujące problemy rozwiązać.

Po wstępnej ocenie można zauważyć, że w znacznej większości, ROD działki użytkowane są zgodnie z obowiązującymi przepisami regulaminu ROD. Według wstępnych danych, altany ponadnormatywne występują w niewielu ogrodach i stanowią ułamek procenta. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku zamieszkiwania na terenie ROD i dotyczy również niewielkiego małej grupy działkowców. Według wstępnej analizy komisji rejonowych i okręgu, ogólny stan ogrodów jest zadowalający. Przewiduje się, że przeglądy powinny zakończyć się wcześniej niż zaplanowano w harmonogramie.

Dyrektor Biura OZ PZD w Elblągu Zygmunt Wójcik

Poprawiony: środa, 27 lipca 2016 16:05

UWAGA DZIAŁKOWCY

Email Drukuj PDF

 

Zwracamy się do wszystkich Działkowców o nie wsypywanie do śmietnika wszelkiego rodzaju odpadów organicznych pochodzących z działek. Nadmieniamy, że wszystkie tego rodzaju odpady należy umieszczać w własnym kompostowniku, który powinien posiadać każdy działkowicz. Jednocześnie informujemy, że każdy wjazd samochodem powinien być wcześniej zgłoszony telefonicznie lub osobiście Prezesowi ( działka numer 79 ) lub Wiceprezesowi ( działka numer 80 ) ROD TRUSO.

Poprawiony: środa, 29 czerwca 2016 13:24

Rewitalizacja parku przy parkinkgu

Email Drukuj PDF

 

W dniach 21 - 28 czerwca br. na wniosek Zarządu ROD TRUSO został zrewitalizowany park z przylegającym do niego placem zabaw. Zakres prac obejmował skrócenie i wyrównanie żywopłotu, podcięcie drzew i krzewów oraz prześwietlenie niektórych drzewostanów. W zakresie prac dokonano również usunięcia starych  bujawek  oraz betonowej piaskownicy.

Zainstalowano również dwie nowe tablice ogłoszeniowe.

Poprawiony: poniedziałek, 27 czerwca 2016 11:54

Pokaz cięcia drzew owocowych w ROD "Truso" w Elblągu

Email Drukuj PDF

 

16 kwietnia br. w ROD "Truso" w Elblągu odbył się praktyczny pokaz cięcia drzew owocowych dla instruktorów SSI oraz wszystkich zainteresowanych działkowców   z terenu ROD Elbląga. Szkolenie zorganizowane zostało przez OZ Elbląg PZD  we współpracy z zarządem ROD „Truso, a zajęcia poprowadziła trójka instruktorów SSI OZ Elbląg - Ryszard Wróbel przy udziale Teresy Świtalskiej i Krystyny Wór.

więcej

Strona 9 z 23

Dedicated Cloud Hosting for your business with Joomla ready to go. Launch your online home with CloudAccess.net.